{phocagallery view=category|categoryid=383|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 13 kwietnia szkolny zespół teatralny "Świetliki" uczestniczył w XV Powiatowym Przeglądzie Zespołów Teatralnych "Kaszëbskô Bina". Konkurs odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. To tam spotkały się grupy z całego powiatu, aby powalczyć o nagrodę główną w postaci "Złotej Maski". Wszystkie spektakle zostały przygotowane w języku kaszubskim. Nasze "Świetliki" (uczniowie z klasy Vb i IIc) pod czujnym okiem p. Gabrieli Jankowskiej przedstawiły adaptację baśni Andersena "Królowa Śniegu". Nasi młodzi aktorzy w perfekcyjny sposób wcielili się w swoje role i bardzo ciekawie przekazali przesłanie, w którym dobro zwycięża ze złem. Świetna gra aktorska naszych uczniów, efekty dźwiękowe oraz starannie wykonana przez p. Krystynę Gołąbek i p. Beatę Żaczek scenografia, sprawiły, że publiczność przez chwilę poczuła się jak w prawdziwym teatrze. Choć "Świetliki" nie zdobyły nagrody głównej, to i tak sam udział w przeglądzie dostarczył uczniom wiele emocji i wrażeń. Gromkie oklaski potwierdziły, że są grupą uzdolnioną i umiejącą razem współpracować. Wielkie umiejętności aktorskie głównych bohaterów baśni zostały docenione przez jurorów. Kinga Zwara za rolę Gerdy i Jakub Adamczyk za rolę Kaja zostali nagrodzeni nagrodą indywidualną za grę aktorską. Gratulujemy!