{phocagallery view=category|categoryid=364|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

14 marca w bibliotece naszej szkoły odbył się V Gminny Konkurs Czytania dla klas II i III szkół podstawowych "Czytam, więc jestem". Udział w konkursie wzięły dzieci ze wszystkich szkół podstawowych gminy Kartuzy. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba placówek, bo aż 12! Świadczy to o tym, iż miłośników czytania wśród najmłodszych jest coraz więcej.

Uczniowie w pierwszej części konkursu czytali fragmenty ze swoich ulubionych książek. Przed komisją stało trudne zadanie wybrania z 24 uczestników 9 najlepszych, którzy przejdą do drugiego etapu i zmierzą się z nieznanym sobie tekstem przygotowanym przez organizatorów. W tym roku fragmenty zostały zaczerpnięte z powieści pani Agnieszki Tyszki. Pisarka ufundowała również książki ze swoim autografem na nagrody konkursu. Organizatorkami spotkania były panie Justyna Adamczyk oraz Ewa Reglińska.

Ostatecznie jury w składzie: pani Marzena Krefta – przewodnicząca komisji, pani Dorota Wilczewska oraz pani Anna Szmytke, tytuł Mistrza Czytania i I miejsce przyznało Martynie Koniarskiej ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kartuzach. II miejsce otrzymał Franciszek Regliński ze Szkoły Podstawowej w Staniszowie, a III miejsce zajął Marcin Kąkol ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach.

Serdecznie gratulujmy zwycięzcom i życzymy wiele radości z lektury książek!