{phocagallery view=category|categoryid=366|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}

W tegorocznych eliminacjach XXXI Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej udział wzięło 46 uczestników z terenu gminy Kartuzy. Konkurs przebiegał w kategoriach klas I-III szkół podstawowych, IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów i poezji śpiewanej.

Jury w składzie Zbigniew Jankowski, Jolanta Zaworska, Jarosław Tyrański oceniało dobór repertuaru, interpretacje tekstu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. W kategorii klas I – III: Milena Kwidzińska, Olivier Dobka, Marcin Kąkol; klasy IV – VI reprezentowały: Monika Miłejko, Joanna Stoltmann, Zosia Kiedrowska i Nikola Zaborowska. Nasi recytatorzy byli wspaniale przygotowani i doceniło to również jury nagradzając:

• Oliviera Dobkę – II miejsce (w kategorii klas I – III)
  • Marcina Kąkola – wyróżnienie (w kategorii klas I – III)
  • Joannę Stoltmann – II miejsce (w kategorii klas IV – VI)

Nagrodzone osoby otrzymały książki ufundowane przez organizatora, a wszyscy uczestnicy okolicznościowe dyplomy za udział i drobny poczęstunek. Eliminacje powiatowe odbędą się 20 marca o godz. 10:30 w Centrum Kultury. O miano najlepszego recytatora z naszej szkoły walczyć będą Joanna Stoltmann i Olivier Dobka.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!