{phocagallery view=category|categoryid=355|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Tłusty czwartek to staropolski zwyczaj znany każdemu Polakowi. Rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Pączuś jest naszym słodkim talizmanem i według niektórych, kto nie zje w tym dniu ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło. Żeby nie doszło do takiej przepowiedni, w naszej szkole w tym dniu dzieciaki zajadały się pączkami, którymi częstowały Talizmanki z klasy VI. Słodkości na pewno starczy wszystkim na długo, bo dalszy ich ciąg nastąpił podczas dyskoteki dla dzieci.

{phocagallery view=category|categoryid=356|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}
Po zjedzeniu pączków należało spalić kalorie podczas zabawy karnawałowej, która odbyła się w tłusty czwartek w dwóch etapach. Najpierw dla klas 0 - III, a póżniej IV - VI. Dzieciaki pod opieką swoich wychowawców świetnie się bawiły w rytm muzyki przygotowanej przez uczniów klas szóstych. Jak zabawa karnawałowa, to również stroje karnawałowe - wymyślne i ciekawe.