{phocagallery view=category|categoryid=349|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Uczniowie klasy Ia i Ib odwiedzili Bibliotekę Publiczną. Dzieci poznały miejsce, gdzie mogą wypożyczać książki. Pani Bibliotekarka z Biblioteki Dziecięcej ciekawie opowiadała dzieciom o książkach i ich autorach. Przeczytała opowiadanie pt. „Okulary", po którym dzieci wypowiadały się na temat przeczytanego tekstu. Pierwszaki zostały podzielone na zespoły i każdy zespół dostał do rąk wybrane pozycje książkowe, które należało obejrzeć, a następnie opowiedzieć o nich innym. Dzieci z dużym zainteresowaniem podejmowały wszystkie zadania. Wizyta w biliotece wywarła na uczniach duże wrażenie, gdyż w drodze powrotnej do szkoły dzieci opowiadały, że chętnie wybiorą się z rodzicami do nowo poznanego miejsca - biblioteki.