{phocagallery view=category|categoryid=347|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

II Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny Copernicus 2014 został zorganizowany przez naszą szkołę w związku z 41 rocznicą nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika w ramach obchodów Święta Patrona Szkoły. Konkurs otrzymał patronat honorowy Burmistrza Kartuz. Był przeznaczony dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych z gminy Kartuzy. Organizacją konkursu zajęły się polonistki p. Hanna Grzenkowska i p. Danuta Milewczyk - pomysłodawczyni konkursu. W jury konkursu zasiedli: p. Lucyna Wrzołek – Brunke, p. Ewelina Kowalkowska i p. Danuta Milewczyk. Do rywalizacji o tytuł Copernicusa 2014 przystąpiło 15 uczestników z siedmiu szkół gminy Kartuzy: Szkoły Podstawowej w Koloni, Prokowie, Grzybnie, Dzierżążnie, Kiełpinie, Nr 1 i 5 w Kartuzach oraz gospodarzy.

Pierwszy etap konkursu polegał na rozwiązaniu pisemnego testu na wzór testu dla uczniów kończących szkołę podstawową tematycznie związanego z postacią Kopernika i astronomią. Drugi etap składał się z serii pytań do wyboru przez uczestników za 1 lub 3 punkty z zakresu matematyki, przyrody, historii i języka polskiego. Po emocjonującej rywalizacji i pasjonującej dogrywce bardzo dobrze przygotowanych uczestników wyłoniono zwycięzców. To oni idą w ślady Kopernika, człowieka wszechstronnie wykształconego:

• tytuł Copernicusa 2014 zdobył Marcin Zielonka z SP w Kiełpinie
  • tytuł I wicemistrza Monika Miłejko z SP Nr 2 w Kartuzach
  • tytuł II wicemistrza Hubert Kurjańczyk z SP Nr 5 w Kartuzach

Wyróżniena otrzymali:

• Filip Woźniak z SP w Dzierżążnie
  • Zuzanna Szopińska z SP Nr 5 w Kartuzach
  • Weronika Plichta z SP w Kiełpinie

Puchar dla Copernicusa 2014, nagrody rzeczowe dla laureatów oraz upominki dla wszystkich uczestników ufundowane przez Burmistrza Kartuz z dyplomami przygotowanymi przez organizatorów wręczył sekretarz Urzędu Miejskiego w Kartuzach pan Tomasz Nadolny.

Dziękujemy za udział wszystkim przybyłym uczestnikom i zapraszamy na kolejne edycje konkursu, którego celem jest wyłonienie najwszechstronniejszego ucznia albowiem uczestnicy muszą wykazać się wiedzą z różnych dziedzin nauki, umiejętnością analitycznego i kreatywnego myślenia oraz wiadomościami o życiu i dziele wielkiego astronoma.