{phocagallery view=category|categoryid=346|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 19 lutego obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt w naszej szkole - Święto Patrona Szkoły, Mikołaja Kopernika. To już 41 lat odkąd nadano szkole imię tego wielkiego astronoma, matematyka, stratega, lekarza. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły przy dźwiękach hejnału Kartuz i odśpiewaniu hymnu państwowego. Następnie przewodnicząca „Sztubaków", Monika Miłejko przybliżyła postać wielkiego Polaka, którego osiągnięcia są dla nas drogowskazem w zdobywaniu wiedzy i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klas IV pod kierunkiem wychowawców: p. Hanny Grzenkowskiej, p. Doroty Konkel i p. Ewy Derbich. Oprawę muzyczną przygotowała p. Joanna Ilisińska. Spektakl przedstawiał różne etapy życia i osiągnięcia patrona przeplatane renesansowym podkładem muzycznym i prezentacją multimedialną. W rolę Mikołaja Kopernika wcielili się dwaj uczniowie: Paweł Wenta z klasy IVc i Nikodem Paszki z klasy IVb. Na szczególną uwagę zasługiwały piękne XV - wieczne stroje aktorów. Ciekawy scenariusz i gra aktorska uczniów wywołały gromkie brawa publiczności. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał pan dyrektor, Piotr Kloczkowski, który podziękował aktorom i opiekunom za przygotowanie wspaniałej akademii. Podkreślił również rolę Mikołaja Kopernika jako wielkiego uczonego i wzoru do naśladowania dla wszystkich uczniów. Był to wyjątkowy dzień dla całej społeczności uczniowskiej, nauczycieli oraz zaproszonych gości.