Uczniowie klas III dnia 10 lutego wybrali się do Multikina w Gdańsku na sceniczną adaptację "Jasia i Małgosi" według Juliana i Wilhelma Grimmów w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacyjnego im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Czytelna i pouczająca treść wprowadziła uczniów w baśniowy urok opowieści. Wszystkich zachwyciły pełne dynamiki dialogi aktorów i sceny grozy przeplatające się z sytuacjami pełnymi humoru. Każdy po cichu zadawał sobie pytania: Czy bohaterom uda się pokonać wszystkie czyhające na ich drodze zagrożenia?, Czy dobro zwycięży ze złem?. Pomysłowa, zmieniająca się scenografia, barwne kostiumy, efekty świetne, wspaniała muzyka, pouczające piosenki i świetna gra aktorów sprawiły, że był to mile spędzony czas. Czekamy już na kolejne spotkanie z aktorami!