{phocagallery view=category|categoryid=334|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Korzystając z zimowych ferii, uczniowie naszej szkoły wybrali się 21 stycznia na lodowisko do Hali Olivia w Gdańsku. Co niektórzy, marzyli o wyjeździe już od ponad roku, czyli od ubiegłorocznych ferii zimowych, bowiem jest już tradycją szkoły organizacja wyjazdu na łyżwy właśnie w tym czasie. Na krytym lodowisku w Gdańsku uczniowie i opiekunowie mieli przez godzinę okazję nabywać bądź doskonalić umiejętność jazdy na łyżwach. Niektórzy wjeżdżali na taflę odważnie, a inni robili to trzymając się bandy, żeby mieć się czego chwycić w najgorszym momencie. Nie obyło się bez upadków. Co któryś z ponad 40 - osobowej grupy uczniów przeżył bliskie i niekiedy bolesne "spotkania trzeciego stopnia" z twardą taflą lodu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, za to śmiechu i radości było co niemiara. Czas szybko minął, a gdy autobus ruszył w drogę powrotną, niektórzy już pytali się, kiedy znów będzie wyjazd na lodowisko.

W drodze powrotnej nie lada atrakcją było zwiedzanie kościoła i zabudowań klasztoru norbertanek w Żukowie. Marta i Martyna przybliżyły wszystkim historię zakonu norbertanek, a Dawid i Krzysio oprowadzili po kościele dzięki uprzejmości księdza proboszcza. Wszyscy bawili się świetnie i zgodnie twierdzą, że wyjazd okazał się być znakomitym pomysłem na aktywne spędzenie drugiego dnia ferii zimowych.