{phocagallery view=category|categoryid=332|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

15 stycznia uczniowie z klasy IVa oraz uczestniczki Gminnego Konkursu Literackiego „Każdy z nas jest wyjątkowy" wzięli udział w imprezie podsumowującej projekt 2013 Rok Osób Niepełnosprawnych. Spotkanie odbyło się w Sali Widowiskowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kartuzach. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem grupy teatralnej „Wicherki" z Kamienicy Szlacheckiej. Najciekawszym dla dzieci momentem był wywiad z panem Wojciechem – byłym piłkarzem, biegaczem, zapaśnikiem, który w wieku 23 lat zachorował na stwardnienie rozsiane. Opowiedział on uczniom, jak nie mógł pogodzić się z ograniczeniami spowodowanymi chorobą, jak reaguje otoczenie na niego jako człowieka niepełnosprawnego i jak pogodził się ostatecznie z faktami. Uczniowie wspaniale nawiązali kontakt z panem Wojciechem, gdyż okazał się on również bardzo dobrym szachistą, a klasa IVa jest klasą szachową. Wywiązała się zagorzała dyskusja na temat tej królewskiej gry. Niepełnosprawność została całkowicie oswojona.
Został również rozstrzygnięty konkurs na pracę literacką, poruszającą tematykę niepełnosprawności i braku akceptacji dla „inności". Wśród wyróżnionych znalazła się Oliwia Rogacewicz z klasy Vb, a miejsce II zajęła Monika Miłejko z klasy VIc. Nagrodzone prace opublikujemy w gazetce szkolnej.