{phocagallery view=category|categoryid=318|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

„Dar serca" – pod takim hasłem 9 grudnia 2013 r. już po raz XIII odbył się Charytatywny Koncert „Dzieci – Dzieciom" w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach. Celem koncertu było pozyskanie środków finansowych na zakup świątecznych paczek dla dzieci, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Po raz kolejny nasi uczniowie pod opieką swoich nauczycieli przygotowali część artystyczną koncertu – piosenki zaśpiewane z sercem i o sercu, rozgrzewające tańce, grę na instrumentach muzycznych, stoiska z fantami, które zostały wykonane przez dzieci i zakupione przez rodziców oraz zaproszonych gości, a także kawiarenkę ze słodkościami i wiele innych atrakcji. Dzieci w swoje występy włożyły całe serce, natomiast dorośli nie szczędzili pieniędzy przy stoiskach z fantami. W trakcie koncertu odbywały się licytacje fantów przygotowanych przez rodziców uczniów naszej szkoły. Zaproszeni goście, rodzice i w taki sposób hojnie przekazywali środki finansowe na szczytny cel.

Jak co roku na koncert licznie przybyli zaproszeni goście – przyjaciele szkoły, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić przeprowadzenie tej akcji charytatywnej. Byli to między innymi: p. Mirosława Lehman, ks. dziekan Piotr Krupiński, p. Danuta Rek, p. Kazimierz Formela, p. Urszula i Jan Gawin.

Przygotowania do koncertu trwały dość długo i wymagały zaangażowania wielu osób: uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, którzy pomaganie innym, a zwłaszcza dzieciom, uważają za rzecz oczywistą. Nad całością przygotowań czuwały panie: W. Stoltmann i pani D. Frenkiel, licytację fantów prowadziła pani H. Grzenkowska i pani M. Wódczyńska, stoiska przygotowała p. W. Turk, a koncert poprowadziły uczennice M. Miłejko i J. Stoltmann.

A. Asnyk kiedyś powiedział mądre słowa: "Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą". Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie serdecznie dziękują rodzicom, którzy włożyli ogromny wysiłek w przygotowania. Dziękujemy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi i Wspierania Kultury „Kiełpie" z Kiełpina za pomoc w nagłośnieniu uroczystości.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z nami i wspierali tak wspaniały cel!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu.