{phocagallery view=category|categoryid=305|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

20 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Kazimierza w Kartuzach odbył się I Powiatowy Konkurs "Piękno Słowa Czytanego" pod patronatem Starosty Kartuskiego - Janiny Kwiecień. Każdy z uczestników – a było ich 17 – w I etapie czytał przygotowany fragment utworu dowolnego autora, który w jakikolwiek sposób był tematycznie związany ze "szkołą". Do II etapu awansowało 10 uczestników, którzy tym razem mieli 20 minut na przygotowanie się do odczytania fragmentu powieści wybranej przez siebie, spośród przygotowanych przez organizatora.
Naszą szkołę reprezentowała Joanna Stoltmann z klasy VIa. Asia pod opieką p. Danuty Milewczyk przygotowała do prezentacji fragment powieści "Oj, Hela !" Barbary Stenki i znalazła się w finałowej dziesiątce. W finale natomiast zaprezentowała fragment "Ani z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery. Interpretacje Asi zwróciły uwagę jury, przyznając jej II miejsce. Gratulujemy!!!