{phocagallery view=category|categoryid=301|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

11 listopada uczniowie uczący się języka kaszubskiego z klas VIa, VIb i VIc, pod opieką p. Danuty Milewczyk i p. Krystyny Stankowskiej wzięli udział w grze miejskiej "Śladami Remusa" zorganizowanej z okazji obchodów Święta Niepodległości przez Stowarzyszenie Borowy Las dla Przyszłości wraz z Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach przy współpracy z Dziennikiem Bałtyckim.

W ramach eliminacji przez cztery tygodnie uczniowie przesyłali odpowiedzi na 4 zestawy pytań umieszczanych co tydzień na stronie internetowej Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach oraz na łamach Dziennika Bałtyckiego. Do gry zakwalifikowało się jedenaście sześcioosobowych zespołów, w tym dwa z naszej szkoły. Zadaniem uczestników było rozwiązywanie rebusów, rozpoznawanie na starych fotografiach budynków z kartuskich ulic, szukania odpowiedzi na pytania na tablicach umieszczonych na budynkach, śpiewanie do własnej melodii piosenki, której tekst należało uzupełnić, dotarcie do wieży ciśnień, willi A. Majkowskiego oraz kawiarenki przy Kolegiacie. Zabawa rozpoczęła się i zakończyła na kartuskim rynku. Uczestnicy mogli poruszać się wyłącznie pieszo.

Celem zabawy było dojście do określonego celu w jak najkrótszym czasie i zaliczenie wszystkich zadań. Uczestnicy byli zachwyceni taką formą gry, która była zarazem niecodzienną lekcją historii miasta i wspaniałą rozrywką. Szczególne powody do radości miał zespół „Ormuzd" z VIa, zajmując pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy!