8 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z pisarką panią Anną Czerwińską - Rydel, autorką 27 książek dla dzieci i dorosłych. Wśród nich są utwory historyczno - edukacyjne, biografia sławnych osób, powieści. Spotkanie przygotowało Centrum Kultury.
Nasi młodzi dziennikarze dowiedzieli się, że pani Ania z zawodu jest muzykiem, pedagogiem. Zaczęła pisać, ponieważ lubi czytać. Jej debiutancką książką dla dzieci jest "Tajemnica Matyldy". Pani Czerwińska - Rydel napisała sporo książek o sławnych ludziach, między innymi o: Chopinie, Konopnickiej, M. C. Skłodowskiej, Lutosławskim czy Heweliuszu.
Celem spotkania było zapoznanie z książką o J. Tuwimie "Mój brat czarodziej" oraz zachęcenie młodych ludzi do czytania książek w dobie komputerów i tabletów. Ciekawostką jest to, że w powieści tej autorka za sprawą siostry Tuwima ukazała "bziki" poety. Wśród nich wymienić można "bzika chemicznego", "bzika przyrodniczego" czy " bzika poetyckiego". Spotkanie było bardzo ciekawe i owocne w wiedzę.