{phocagallery view=category|categoryid=299|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

8 listopada na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Montaż słowno - muzyczny został przygotowany przez uczniów klas V z wychowawcami p. Danutę Milewczyk i p. Weronikę Turk oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Joanny Ilisińskiej. Gościnnie z piosenką Jana Pietrzaka „Żeby Polska była Polską" wystąpił Filip Roszkowski – absolwent naszej szkoły. Na uroczystość licznie przybyli przedstawiciele Związku Inwalidów Wojennych oraz Związku Kombatantów RP na czele z przewodniczącą panią Ireną Zarach, która w ciepłych słowach podziękowała za przepięknie przygotowaną uroczystość, która była zarazem niezwykłą lekcją patriotyzmu jak i historii. Na uroczystość przybyli także przewodniczący Rady Rodziców p. Stanisław Markowski i ks. dziekan Piotr Krupiński.
Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie przy dźwiękach werbli sztandaru szkoły, odśpiewanie hymnu narodowego i krótkie wprowadzenie przewodniczącego samorządu szkolnego Szymona Korytowskiego. Uczniowie w części artystycznej skupili się nie tylko na przypomnieniu faktów historycznych związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ale też na rozważaniach nad tym, czym jest wolność i niepodległość oraz jak współcześnie podchodzi się do kwestii wolności oraz czy są – czują się Polakami, a także czy czują więź z Ojczyzną. Pięknym dopełnieniem przedstawienia były piosenki wykonane przez chór i solistów oraz podkreślająca nastrój świetna dekoracja.
Z przedstawia goście, dyrekcja, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie wyszli z sercem pełnym patriotyzmu.