{phocagallery view=category|categoryid=298|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

„Inność innych akceptuję
i dlatego ich szanuję."

6 listopada uczniowie klasy IVa wzięli udział w zajęciach bibliotecznych poświęconych zagadnieniu niepełnosprawności i tolerancji. Spotkanie miało miejsce w Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Dzieci wysłuchały utworów, w których został poruszony problem wyśmiewania się z osób z powodu ich wyglądu. Mogły podzielić się swoimi uwagami i spostrzeżeniami na temat braku tolerancji w stosunku do drugiego człowieka. Miały okazję porozmawiać z panem Arkadiuszem Urbanem – aktorem, który od lat prowadzi warsztaty teatralne z osobami niepełnosprawnymi. Podzielił się on swoim doświadczeniem oraz tym, jak należy traktować osobę niepełnosprawną. Uczniowie obejrzeli również film o wzajemnym pomaganiu sobie – dobro, które dajemy, wraca do nas.