Dnia 24 października 2013 r. uczniowie klasy IVa i IVb wraz z wychowawcami wzięły udział w lekcji multimedialnej mającej miejsce w Multikinie w Gdańsku. "Lekcje w kinie" to cykl edukacyjny - ogólnopolski program edukacji medialnej. Multimedialne zajęcia edukacyjne zostały połączone z projekcjami filmowymi. W czasie tych zajęć uczniowie poznali najważniejsze zagadnienia z zakresu języka filmu oraz dowiedzieli się, w jaki sposób powstają różnorodne efekty filmowe. Prezentacja multimedialna nosiła tytuł "Sekrety X muzy". W jej trakcie uczniowie poznali pojęcie X muzy, pierwsze aparaty i projektory. Obejrzeli replikę pierwszych na świecie filmów oraz rozmawiali o sposobach utrwalania dźwięków na filmie. Poznali także kino przyszłości tzn. kino 4D, 5D a nawet 6D. Podsumowaniem lekcji był quiz sprawdzający wiadomości zdobyte podczas prezentacji. Po kilkuminutowej przerwie odbyła się projekcja filmu pt: "Podróże Guliwera".
Lekcja w kinie dostarczyła uczniom wielu wrażeń i wzbogaciła o nowe wiadomości.