{phocagallery view=category|categoryid=293|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 22 października 2013 roku uczennice klas piątych i szóstych należące do Szkolnego Koła Wolontariatu spotkały się z koordynatorem wolontariatu Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, panią Moniką Błażejewską. Pani Monika przybliżyła nam ideę opieki hospicyjnej i w bardzo piękny i wzruszający sposób opowiadała o swoich małych podopiecznych. Spotkanie to uświadomiło nam, iż dzieci ciężko chore często żyją bardzo blisko nas i potrzebują naszego wsparcia. Czasem wystarczy bardzo niewiele, by pomóc chorym dzieciom. Wystarczy opowiedzieć innym o działalności Hospicjum dla dzieci lub włączyć się w organizację akcji charytatywnych. Nasi szkolni wolontariusze bardzo chcą zorganizować taką akcję w naszej szkole. Prawdopodobnie odbędzie się ona już w grudniu. Bardzo liczymy na Waszą pomoc i zaangażowanie.