{phocagallery view=category|categoryid=291|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 21 października uczniowie klas trzecich, piątych i szóstych oraz uczniowie klasy 2c udali się do Filharmonii Bałtyckiej na spektakl edukacyjny "Rap z Neptunem na Bis". Był to niezwykły koncert, który w ciekawy i zarazem dowcipny sposób opowiadał o dawnych dziejach starego Gdańska.

Na scenie Filharmonii wystąpił Gdański Zespół Piosenki i Tańca „Don – Don" oraz Kwintet Dęty „Amber". Zobaczyliśmy 60 wykonawców w stylowych strojach dawnych mieszczan, podkreślających świetność i bogactwo Gdańska prawie sprzed 400 lat. Wielką niespodzianką był występ na scenie Magdaleny i Antoniny Adamowicz, żony i córki prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, które wcieliły się w role burmistrzyni i jej córki. Na scenie można było spotkać także jantara złotego, kamienne postacie z gdańskich kamieniczek – Króla Zygmunta III, smoka i św. Jerzego, starożytne boginie Atenę i Temidę, a także Króla Mórz Neptuna z Trójzębem. Nie zabrakło również gołębi fruwających po Długim Targu, lwów z gdańskiego herbu strzegących gdańskiego grodu czy Panienki z Okienka z Bursztynowego Domku. Po spektaklu udaliśmy się na spacer uliczkami Starego Miasta, by odnaleźć kamienne postacie z kamieniczek i spotkać się z Neptunem.