Dnia 18 października 2013 r. odbył się w IV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Fraszek Ewy Warmowskiej. Do konkursu przystąpiło 177 uczniów z 43 szkół województwa pomorskiego w czterech kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI oraz uczniowie gimnazjum.
Uczestnicy konkursu przygotowali do recytacji fraszki i poezję pani Ewy Warmowskiej z Bąckiej Huty, długoletniej nauczycielki wychowania przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Szopie. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Kinga Rasch z IIc, Dominik Konkol z Vb, Zofia Kiedrowska i Joanna Stoltmann z VIa.
W skład Komisji Konkursowej wchodziły panie:

• Ewa Warmowska, jako przewodnicząca
  • Dorota Pawelczyk – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Bącka Huta
  • Sabina Lejk – nauczycielka j. polskiego w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Szopie.

Poziom recytacji, jak podkreślają organizatorzy, był bardzo wyrównany, a "wielu recytatorów zasłużyło na nagrody. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze brak nagrody oznacza przegraną".
Tym bardziej cieszy fakt, że w gronie laureatów, zajmując II miejsce spośród 71 uczestników w kategorii klas IV-VI, znalazła się Joanna Stoltmann - uczennica klasy VIa, przygotowana przez p. Danutę Milewczyk. Serdecznie gratulujemy!