{phocagallery view=category|categoryid=292|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

We wtorek 22 października 2013 roku, uczniowie z klasy Va oraz uczący się języka kaszubskiego z klasy VIa mieli okazję spotkać się w Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach z twórcą i popularyzatorem literatury kaszubskiej Januszem Mamelskim, który w bardzo interesujący sposób przybliżył im swoją twórczość literacką. Organizatorem tego ciekawego spotkania autorskiego było Stowarzyszenie Borowy Las dla Przyszłości.

W trakcie spotkania, uczniowie odkrywali tajemnice kultury kaszubskiej, kulisy pracy pisarza zajmującego się literaturą kaszubską. Dowiedzieli się, co zainspirowało autora do podjęcia w swej twórczości właśnie tematyki kaszubskiej oraz w jaki sposób pozyskiwał materiały, które (w formie przetworzonej przez wyobraźnię pisarza) czytelnicy mogą odnaleźć na kartach jego książek. W ciekawy sposób wprowadził uczestników spotkania w świat literatury kaszubskiej, w świat, szczególnie mu bliski, kaszubskich bajek, baśni i legend. Zachęcał do nauki języka kaszubskiego, podkreślając za Jaromirą Labudą, że "Mòwa - to je dësza lëdu; chto jã stracił, stracił sebie!".