{phocagallery view=category|categoryid=274|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

20 września, zresztą jak co roku, nasza szkoła przystąpiła do akcji sprzątania świata. Nauczyciele wraz ze swoimi uczniami, zaopatrzeni w odpowiedni sprzęt: gumowe rękawiczki i plastikowe worki, udali się do wyznaczonego dla każdej klasy terenu, aby "walczyć" ze śmieciami, które pozostawili mieszkańcy naszego miasta.

Jest to akcja, która chociaż raz w roku uświadamia młodym ludziom jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne i otaczjącą nas przyrodę. Pogadanki przeprowadzone z uczniami w klasach o tym jak dbać ośrodowisko i połączenie ich z praktyką w terenie ma wpływ na to, że dzieci coraz częściej rozumieją i pamiętają dlaczego należy przysłowiowy papierek wrzucić do kosza.