{phocagallery view=category|categoryid=360|limitstart=0|limitcount=4|pluginlink=1}

Dnia 06 marca uczniowie z klas szóstych wzięli udział w grze miejskiej pt. „Poszukiwanie Pana GIODO" poświęconej ochronie danych osobowych. Pięcioosobowe zespoły dzieci według wyznaczonej wcześniej trasy odwiedzały punkty kontrolne usytuowane w Urzędzie Miejskim, Banku PKO, Powiatowej Komendzie Policji w Kartuzach oraz w szkole. Odwiedzały miejsca odpowiedzialne za gromadzenie i ochronę danych osobowych. Tam rozwiązywały przygotowane wcześniej zadania. Poprzez zabawę, urzędnicy i policjanci zwracali uczniom uwagę na to, jak ważne są nasze dane i w jaki sposób należy je chronić.
Organizatorem gry była Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach, a koordynatorem p. E. Derbich. Akcja jest częścią ogólnopolskiego programu „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli".
Organizatorzy gry miejskiej serdecznie dziękują pracownikom Urzędu Miejskiego, Banku PKO oraz Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach za pomoc w realizacji projektu edukacyjnego.