{phocagallery view=category|categoryid=249|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Dnia 3 czerwca 2013 r. uczniowie uczący się języka kaszubskiego z kl. Ic i IIb z okazji Dnia Dziecka wybrali się do Szymbarku, aby zwiedzić obiekty znajdujące się na terenie Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Jest to bardzo urokliwe miejsce, które w znacznym stopniu wzbogaciło wiedzę uczniów o regionie. Utrwalili wiadomości zdobyte podczas szkolnych zajęć, a oprócz tego poznali nowe, ciekawe tajniki dotyczące naszej "Małej Ojczyzny". Dużo atrakcji dostarczyła statua "Świętowida Kaszuba" symbolizująca religijność, pracowitość, upór i patriotyzm Kaszubów. Podczas swej wędrówki po CEiPR uczniowie mieli możliwość zobaczyć najdłuższą deskę świata, stół noblisty, największy koncertujący fortepian świata, Muzeum Gospodarstwa Domowego, Dom Sybiraka z łagrem, Bunkier Gryfa Pomorskiego, Kościółek pod wezwaniem św. Rafała Kalinowskiego i chatę kaszubską. Najwięcej emocji jednak wzbudził bardzo ważny obiekt – "dom do góry nogami". Poruszanie się po nim okazało się niezwykle trudne nawet dla tych najodważniejszych. Końcowym punktem programu były przepyszne lody i udane zakupy w sklepie z pamiątkami. Wyjazd dostarczył uczniom wielu miłych wrażeń i niezapomnianych chwil. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.