{phocagallery view=category|categoryid=247|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

We wtorek 28 maja uczniowie klasy IVb wzięli udział w Festiwalu Teatrów w języku angielskim, który już po raz piąty odbywał się w Szkole Podstawowej w Grzybnie. Przygotowania do występu rozpoczęły się już w styczniu. Piętnastu uczniów klasy IVb pod opieką p. Weroniki Turk brało udział w dodatkowych zajęciach, w trakcie których poznawali tekst w języku angielskim a następnie wspólnie uczyli się, jak przekazywać emocje granych przez siebie postaci poprzez odpowiednie gesty i mimikę twarzy. Młodzi aktorzy wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem w dużej mierze dzięki temu, iż większość z nich już od pierwszej klasy należy do szkolnego zespołu teatralnego Świetliki.
W rezultacie spektakl "Snow White" czyli znana i lubiana przez wszystkich historia Królewny Śnieżki i Siedmiu Krasnoludków został nagrodzony gromkimi brawami widowni. W festiwalu brało udział jeszcze sześć grup teatralnych reprezentujących szkoły podstawowe z Grzybna, Brodnicy Górnej, Łapalic, Staniszewa, Kolonii i Pomieczyńskiej Huty. Organizatorzy przeglądu nie przyznawali miejsc poszczególnym grupom albowiem głównym założeniem festiwalu jest promowanie języka angielskiego poprzez zabawę w teatr. Nagradzano natomiast wyróżniające się w każdej grupie talenty aktorskie i językowe. Takie wyróżnienia otrzymały nasze uczennice Kinga Zwara i Anna Knop. Wszystkim uczestnikom festiwalu gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów.