{phocagallery view=category|categoryid=242|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Dnia 21 maja uczniowie klas trzecich przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Umiejętności Trzecioklasisty OBUT. Sprawdzian składał się z dwóch części, polonistycznej i matematycznej. Na rozwiązanie każdej części uczniowie mieli 40 minut, natomiast dzieci z dysfunkcjami 30 minut dłużej. W części polonistycznej uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami opartymi na tekście dotyczącym zaćmienia słońca oraz eksperymentu z nim związanego, druga część sprawdzianu dotyczyła zadań opartych na tekście o przyjęciu w zamku. Część matematyczna zawierała 16 zadań wymagających logicznego myślenia, w których dzieci m.in musiały zmierzyć się z obwodami figur geometrycznych oraz obliczeniami kalendarzowymi.