{phocagallery view=category|categoryid=241|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Uczniowie klas Ia, Ib i Ic, w ramach realizacji projektu edukacyjno - kulturalnego "Akademia Gdańskich Lwiątek", uczestniczyli w kolejnej wycieczce do Gdańska. Tym razem zgłębili swoją wiedzę na temat historycznych miejsc: Żurawia, Sołdka, Bazyliki Mariackiej i Fontanny Neptuna. Spacerując ul. Długą pierwszoklasiści podziwiali urokliwe kamieniczki, Dwór Artusa, Ratusz Miejski oraz mogli zakupić wyjątkowe pamiątki z wycieczki. Najwięcej wrażeń dostarczyła Bazylika Mariacka. To tam nasze dzielne pierwszaki musiały pokonać ponad 400 schodów, aby podziwiać panoramę Gdańska. Wspięcie się na wieżę było nie lada wyzwaniem dla niejednego uczestnika wycieczki. Choć było to bardzo męczące i dla niektórych trudne do pokonania, to i tak nikogo nie zniechęciło. Każdy zobaczył miasto z lotu ptaka. Wiele emocji wzbudził też statek "Sołdek" i "Gdański Żuraw". Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda drewniany dźwig portowy oraz barwny obraz życia w dawnym Gdańsku, które koncentrowało się nad Motławą. Bardzo ciekawa okazała się nawigacja w porcie gdańskim, a także pierwsze latarnie morskie. Po interesującym zwiedzaniu historycznych miejsc wszyscy udali się do Multikina na spektakl edukacyjny pt.: "Zaczarowany świat Braci Grimm". Pierwszoklasiści zgodnie stwierdzili, że był to dzień wyjątkowy, który dostarczył im dużo niezapomnianych chwil i wrażeń.