{phocagallery view=category|categoryid=237|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

16 maja w naszej szkole odbył się I Multimedialny Konkurs Języka Angielskiego „The World of English". W zmaganiach udział wzięło 28 uczniów klas IV – VI z 10 szkół podstawowych gmin Kartuzy i Sierakowice. Nowatorski charakter konkursu polegał na tym, iż uczestnicy rozwiązywali testy multimedialne na stanowiskach komputerowych w dwóch szkolnych pracowniach. Pomysł ten spotkał się z dużą aprobatą uczniów. Ponadto przygotowując się do konkursu uczestnicy musieli również zapoznać się z wybraną przez organizatorów lekturą uproszczoną z serii „Penguin Readers" wydawnictwa Pearson. Poza promowaniem lektury książek anglojęzycznych celem zmagań było także pogłębianie wiedzy o geografii i kulturze Wysp Brytyjskich.
Po zmaganiach konkursowych zarówno uczestnicy jak i ich opiekunowie mieli okazję obejrzeć spektakl w języku kaszubskim pt. „Zaczarowana żaba" w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej „Świetliki". W kwietniu przedstawienie to zostało nagrodzone „Złotą Maską" na XIV Powiatowym Przeglądzie Teatrów Szkolnych „Kaszëbskô Bina" w Mojuszu.
Oto wyniki konkursu „The World of English":
Klasy IV

• I miejsce – Kinga Zwara (SP 2 Kartuzy)
  • II miejsce – Patrycja Kostecka (SP 5 Kartuzy)
  • III miejsce – Patrycja Lubotzka (Zespół Szkół w Kamienicy Królewskiej)

Klasy V

• I miejsce ex aequo – Bartłomiej Szlija (Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej)
  • I miejsce ex aequo – Dawid Wica (SP 2 Kartuzy)
  • II miejsce – Szymon Kloczkowski (SP5 Kartuzy)

Klasy VI

• I miejsce – Piotr Lejkowski (SP5 Kartuzy)
  • II miejsce ex aequo – Julia Gańska (Zespół Szkół w Kamienicy Królewskiej)