{phocagallery view=category|categoryid=236|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

W upalnej aurze 16 maja w Szkole Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Borkowie odbył się pierwszy raz Międzyszkolny Turniej Gier Terenowych pod hasłem: „Szlakiem Jana Pawła II". Zmagania odbywały się na trasie przebiegającej pośród pięknej scenerii lasu, wzgórz i jeziora. Zawodnicy startujący w trzyosobowych drużynach mieli do wykonania 6 zadań, jak np. osprzętowanie i transport kajaka, chodzenia na taśmie slackline, przenoszenia przedmiotów na narcie, strzał piłką do bramki czy układanie puzzli. Zadania te były połączone z testami wiedzy o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Teresa Kowalewska, Michał Bałenkowski i Szymon Brillowski z klasy VIb, pod opieką p. Przemysława Maciąga. Nasi uczniowie okazali się świetnie przygotowani i zajęli II miejsce na dwanaście szkół uczestniczących w tym nowatorskim konkursie. Uczestnicy otrzymali również wspaniałe nagrody ufundowane przez ks. Prałata Ireneusza Bradtke, który objął całe przedsięwzięcie patronatem.