{phocagallery view=category|categoryid=235|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}

Dnia 30 kwietnia, uczniowie klasy IVb uczestniczyli w zajęciach z matematyki w sklepie "Delikatesy" w Kartuzach, przy ulicy 3 Maja. Uczniowie poszerzali swoje wiadomości dotyczące zastosowania ułamków dziesiętnych w życiu codziennym. Dzieci przypomniały sobie sposób zapisywania ceny towaru, powtórzyły własności dodawania pisemnego ułamków dziesiętnych. Pani ekspedientka opowiedziała o tym, jak liczono dawniej, a jak dziś, z pomocą kas fiskalnych. Wielką atrakcją okazała się zabawa w "zakupy", kiedy to wybrani uczniowie obsługiwali pozostałych uczniów, obliczając koszt zakupów sposobem pisemnym, na kartce, tak jak 25 lat temu.
Mimo, iż tematyka wydawać by się mogła mało atrakcyjna, to jednak forma realizacji zagadnienia okazała się dla uczniów bardzo zajmująca. Dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem i zaciekawieniem.