{phocagallery view=category|categoryid=233|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

10 maja w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach po raz kolejny odbyła się V Kaszubska Majówka. Jest to festyn rodzinny, który integruje uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół szkoły. Prawdziwe, kaszubskie święto popularyzujące tradycje i kulturę Kaszub. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał dyrektor szkoły Piotr Kloczkowski. Swoje talenty zaprezentowali uczniowie klas 0 – VI. Artyści włożyli w swoje występy wiele pracy, radości, entuzjazmu i humoru. Wszystkie popisy dzieci - układy taneczne, piosenki, utwory instrumentalne - były przygotowywane pod czujnym okiem nauczycieli. Publiczność zachwycił występ Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Słunôszka" oraz grupa dzieci uczęszczającą na zajęcia taneczne „Szkoły El Dance". Wśród publiczności, której liczba przerosła najśmielsze oczekiwania, oprócz zawsze zaangażowanych w życie szkoły rodziców i uczniów, pojawiło się wielu przyjaciół szkoły m.in. pani Henryka Krzywonos – Strycharska wraz z mężem, ksiądz dziekan Piotr Krupiński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach Edmund Kwidziński, państwo Urszula i Jan Gawinowie, prezes ZNP o/Kartuzy Stanisław Miłosz, Przewodniczący Rady Rodziców Stanisław Markowski oraz Przewodniczący Towarzystwa Miłośników Kartuz Leon Brylowski.
Podczas majówki zostali nagrodzeni autorzy najlepszych prac plastycznych, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Profilaktycznym "Kolory Życia". Nasza szkoła była organizatorem wyżej wymienionego konkursu, natomiast Pani Burmistrz Mirosława Lehman ufundowała piękne nagrody dla zwycięzców. W jej imieniu nagrody zwycięzcom wręczyła pani wiceburmistrz Hanna Pionk oraz dyrektor szkoły Piotr Kloczkowski.
Nie zabrakło też atrakcji dla miłośników sportu - konkurs III Mistrzostwa „Dwójki" w Rzucie Beretem wzbudził wiele emocji. Zwyciężyła pani Jolanta Miszk, która pokonała rodziców z innych klas.
Profesjonalną oprawę muzyczną i nagłośnienie rodzinnego święta zawdzięczamy panu Adamowi Pacholczyk. Kaszubska Majówka to nie tylko występy, ale również kuchnia kaszubska. Grochówka, kaszubski „kuch", chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem dopełniły klimatu tej rodzinnej biesiady.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoją pracę i zaangażowanie sprawili, że V Kaszubska Majówka w „Dwójce" była po raz kolejny wspaniałą, środowiskową imprezą, popularyzującą nasz region i kulturę kaszubską.