{phocagallery view=category|categoryid=230|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

To już kolejne spotkanie zespołu "Słunôszka" w kartuskim przedszkolu. Tym razem grupa II (uczniowie klas drugich) odwiedziła 30 kwietnia maluchy w przedszkolu "Muchomorek" przy ul. Hallera w Kartuzach. Mali tancerze zaprezentowali milusińskim tańce kaszubskie: "Poloneza", "Szewca" oraz "W Kartuzach wesele". Laureatki I miejsca piosenki kaszubskiej: Zuzanna Jereczek, Marta Plichta, Milena Kwidzinska i Wiktoria Wenzel zaśpiewały przedszkolakom dwie piosenki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się diabelskim skrzypcom i podziwiały kaszubskie stroje. Tradycyjnie na koniec przedszkolaki poprosiły małych artystów o wspólne pamiątkowe zdjęcie.