{phocagallery view=category|categoryid=232|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

9 maja uczniowie klasy IVb uczestniczyli w zajęciach w Bibliotece Publicznej w Kartuzach. Spotkanie poświęcone było dwóm wybitnym twórcom literatury dziecięcej – Julianowi Tuwimowi i Kornelowi Makuszyńskiemu. Dzieci podzielone na dwie grupy ścigały się w zdobywaniu wiadomości na temat pisarzy. Zajęcia uświetnił swoją obecnością pan Arkadiusz Urban aktor Teatru Miniatura w Gdańsku. Uczniowie wysłuchali fragmentów  powieści i wierszy w jego wykonaniu. Ogłoszony został także konkurs literacki na opis zabawnego epizodu z książek Makuszyńskiego i Tuwima. Nagrodą m. in. będzie udział w spotkaniu z pisarką Agnieszką Frączek, laureatką nagrody im. K. Makuszyńskiego. Tym spotkaniem rozpoczęliśmy cykl zajęć uświetniającychm ogłoszony w 2013 r. przez Sejm RP Rok Juliana Tuwima, a także 60 rocznicę śmierci Kornela Makuszyńskiego.