{phocagallery view=category|categoryid=229|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

"Witaj Majowo Jutrzenko Swobody" – taki tytuł nosił montaż słowno – muzyczny uroczystości przygotowanej z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie, a drugiej na świecie. Uroczysty apel z tej okazji w naszej szkole odbył się 29 kwietnia. Uroczystość przygotowali uczniowie z klasy Va i VIb pod opieką pani Małgorzacie Klinkosz - Anioła. Pomocą w przygotowaniu części muzycznej służyli uczniowie z klasy Vb. Na apel przybyli odświętnie ubrani uczniowie klas 0 – III oraz IV – VI wraz ze swymi nauczycielami. Głównym celem uroczystości było kształtowanie wśród uczniów przywiązania do tradycji i kształtowanie postaw obywatelskich. Na zakończenie odbył się uroczysty apel pamięci poświęcony znanym i nieznanym bohaterom, którzy walczyli o wolną i demokratyczną Polskę.
Dyrektor szkoły p. Piotr Kloczkowski podziękował wykonawcom za przygotowanie i przeprowadzenie apelu oraz przypomniał, że najważniejszym słowem w życiu każdego człowieka jest słowo Ojczyzna oraz motto naszych przodków "Bóg, Honor, Ojczyzna".