{phocagallery view=category|categoryid=223|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

"Świetliki" po raz kolejny stanęły na najwyższym podium. Dnia 21 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Mojuszu odbył się XIV Powiatowy Przegląd Teatrów Szkolnych "Kaszëbskô Bina". To konkurs teatralny, w którym zespoły z powiatu kartuskiego rywalizują ze sobą reprezentując bardzo wysoki poziom. Nasi młodzi aktorzy (uczniowie z klas IVb i Ic) stanęli na wysokości zadania i okazali się bezkonkurencyjni. Przygotowali piękną bajkę w języku kaszubskim "Zaczarowana żaba", którą zachwycili nie tylko zgromadzoną publiczność, ale przede wszystkim jurorów. Nienaganna gra aktorska, barwne kostiumy, starannie wykonana scenografia, trafnie dobrana muzyka dodały uroku całemu przedstawieniu. Ogólny wyraz artystyczny ich występu był na najwyższym poziomie. Jurorzy ocenili ich bardzo wysoko i przyznali zaszczytną nagrodę "Złotą Maskę". To wielkie wyróżnienie, które z pewnością dostarczyło im wiele wrażeń i wzbogaciło o kolejne doświadczenie. Na duże uznanie zasługuje Anna Knop, która została nagrodzona nagrodą indywidualną za doskonałą grę aktorską. Warto przypomnieć, że to piąta "Złota Maska" jaką zdobyły "Świetliki" w Przeglądzie Teatralnym "Kaszëbskô Bina". Gratulujemy!