{phocagallery view=category|categoryid=222|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

19 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Na starcie stanęło 8 reprezentacji szkół podstawowych i 8 reprezentacji szkół gimnazjalnych reprezentujących gminy znajdujące się na terenie powiatu kartuskiego.
Konkurencje, z którymi zmagały się drużyny to: test wiadomości, jazda sprawnościowa po torze przeszkód, jazda po Miasteczku Ruchu Drogowego oraz zadanie dla całej drużyny z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak co roku poszczególne konkurencje wzbudziły dużo emocji wśród uczniów i ich opiekunów.
Na podstawie przeprowadzonych eliminacji komisja w składzie: podkomisarz Dawid Knop, młodszy aspirant Karol Klonowski, sierżant sztabowy Przemysław Bir, starszy sierżant Paweł Cichosz oraz wizytator Kuratorium Oświaty w Kościerzynie Halina Knapińska wyłoniła drużyny, które osiągnęły największą ilość punktów. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Kategoria – szkoły podstawowe

1. miejsce – Szkoła Podstawowa w Szopie (awans do eliminacji wojewódzkich)
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa w Żukowie
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Prokowie
  4. miejsce – Szkoła Podstawowa w Miechucinie
  5. miejsce – Szkoła Podstawowa w Kamienicy Szlacheckiej
  6. miejsce – Szkoła Podstawowa w Somoninie
  7. miejsce – Szkoła Podstawowa w Podjazdach
  8. miejsce – Szkoła Podstawowa w Wilanowie

Kategoria – szkoły gimnazjalne

1. miejsce – Gimnazjum w Sierakowicach (awans do eliminacji wojewódzkich)
  2. miejsce – Gimnazjum w Przyjaźni
  3. miejsce – Gimnazjum w Pomieczynie
  4. miejsce – Gimnazjum w Szymbarku
  5. miejsce – Gimnazjum w Chmielnie
  6. miejsce – Gimnazjum w Somoninie
  7. miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach
  8. miejsce – Gimnazjum w Sulęczynie

Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii szkół podstawowych został Grzegorz Bulczak ze Szkoły Podstawowej w Szopie, a w kategorii szkół gimnazjalnych – Daniel Pawelczyk z Gimnazjum w Sierakowicach. Obaj zawodnicy otrzymali w nagrodę rower. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy, puchary oraz cenne nagrody rzeczowe.
Organizatorzy składają podziękowania fundatorom nagród, którymi byli: Starostwo Powiatowe w Kartuzach, Gminy powiatu kartuskiego, PZU, Sklep „Sela – Bike",. Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy NZOZ „Kartuzy", p. Mirosławowi Kamińskiemu - dyrektorowi Szkoły Podstawowej w  Żukowie, Szkole Nauki Jazdy „Start" oraz Pizzerii „Alladyn" w Kartuzach.