Akcja „Cyrkuluj książeczko" w ciągu dwóch lat z drobnego przedsięwzięcia urosła do rangi ogólnopolskiej pomocy najmłodszym wspieranej przez tak znamienite osoby jak Pani Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska oraz Pani Henryka Krzywonos – Strycharska – doradca Rzecznika Praw Dziecka. Przyłączenie się do akcji nic nie kosztuje. Wystarczą dobre chęci, a tych na szczęście nie brakuje. Świadczy o tym cyfra ponad 6 tysięcy książek zebranych przez Fundację Już Pomagam. Lektury trafiają m. in. do szpitali na oddziały dziecięce, do rodzin zastępczych, Rodzinnych Domów Dziecka.
Do grona osób i instytucji, którym nie jest obojętny los dzieci chorych lub biednych, dołączyła Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Kartuzach. Dzięki wspaniałomyślności rodziców i uczniów, którzy przynosili do biblioteki szkolnej leżące w ich domach przeczytane już książki, udało się zebrać 360 egzemplarzy opowiadań dla najmłodszych. Zostały one przekazane Fundacji Już Pomagam i trafiły do rąk najbardziej potrzebujących dzieci. Mamy nadzieję, że dzięki nim ich życie nabierze bajkowych kolorów, a przeczytane historie przysporzą masę radości. Odpowiednia książka, odpowiednia opowieść w dziecięcych dłoniach potrafi zdziałać cuda. A nieraz jest to ich jedyne okno na świat, w którym zawsze wszystko dobrze się kończy.
Organizatorzy akcji "Cyrkuluj książeczko" wiedzą, że zebrane już przez nich książki to kropla w morzu dziecięcych potrzeb, dlatego nie ustają w poszukiwaniu kolejnych instytucji, które chciałyby ich wesprzeć.

{phocagallery view=switchimage|basicimageid=1655|switchheight=480|switchwidth=640|switchfixedsize=0}