{phocagallery view=category|categoryid=208|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

27 marca w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach odbyły się po raz 34 Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pod patronatem Burmistrza Kartuz Mirosławy Lehman. Ich głównym celem jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Po raz pierwszy w historii turnieju wzięło w nim udział aż 9 szkół podstawowych i 4 szkoły gimnazjalne z Gminy Kartuzy. Uczestnicy reprezentowali swoje szkoły w 3 osobowych zespołach. Pierwszym zadaniem zawodników było rozwiązanie testu składającego się z pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego. Następnie uczestnicy turnieju musieli udowodnić, że potrafią udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatnim etapem konkursu był tor przeszkód, który odbył się na szkolnym boisku.
Szczególne podziękowania należą się wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania tego turnieju. Sponsorami pucharów i nagród byli: Burmistrz Kartuz, PZU oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Ponadto składamy podziękowania panu Jerzemu Wojewódce, kierownikowi kartuskiego rejonu Zarządu Dróg Wojewódzkich za pomoc w przygotowaniu boiska przed turniejem.
W wyniku przeprowadzonych eliminacji do etapu powiatowego zakwalifikowały się: Szkoła Podstawowa w Prokowie (w kategorii szkół podstawowych) oraz Gimnazjum Nr 1 z Kartuz (w kategorii szkół gimnazjalnych).

Kategoria – szkoły podstawowe

1. miejsce – Szkoła Podstawowa w Prokowie
  2. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach
  3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Mirachowie
  4. miejsce – Szkoła Podstawowa w Kiełpinie
  5. miejsce – Szkoła Podstawowa w Łapalicach
  6. miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej
  7. miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie
  8. miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kartuzach

Kategoria – szkoły gimnazjalne

1. miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach
  2. miejsce – Gimnazjum w Kiełpinie
  3. miejsce – Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach
  4. miejsce – Gimnazjum Nr 2 w Kartuzach

Najlepszym zawodnikiem turnieju w kategorii szkół podstawowych została Kinga Wydrowska (Szkoła Podstawowa w Prokowie), a w kategorii szkół gimnazjalnych Robert Czaja (Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach).