{phocagallery view=category|categoryid=170|limitstart=2|limitcount=5|pluginlink=1}

„Serce dla serca” - pod takim hasłem 7 grudnia 2012 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbył się XII świąteczny koncert charytatywny „Dzieci Dzieciom”. Jest on wielkim dziełem rodziców i całej społeczności szkolnej. Motywem przewodnim tegorocznego koncertu było hasło „Serce dla serca”, zaś jego cel, to pozyskanie środków finansowych między innymi na zakup paczek świątecznych dla dzieci z naszej szkoły, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. U wielu uczniów zapewne pojawi się uśmiech i radość z otrzymanej paczki.
Przygotowania do tej uroczystości trwały od września. Uczniowie pod opieką nauczycieli dzielili się swoimi talentami. Wykonali stroiki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne i piękne złote serduszka będące symboliczną „cegiełką” tegorocznego koncertu. Duże podziękowania należą się rodzicom, którzy, zresztą jak zawsze, chętnie włączyli się w  organizację imprezy charytatywnej. Przekazali między innymi świąteczne upominki, słodkie wypieki, fanty na licytację.
Mali artyści, bo tak można nazwać uczniów, zaprezentowali utwory związane z magicznym czasem Świat Bożego Narodzenia. Licznie zgromadzona publiczność, nie tylko rodzice naszych uczniów, była zachwycona i oczarowana wysokim poziomem artystycznym dzieci. Uczestnicy koncertu, począwszy od tych najmłodszych, mieli świadomość na jaki cel zbierane są pieniądze z przeprowadzonych licytacji oraz  świątecznych stoisk.
W imieniu dyrekcji, rady pedagogicznej, rady rodziców składamy serdeczne podziękowania dzieciom za ich wspaniałe występy, rodzicom i gościom, dzięki którym jest możliwe utrzymanie tak pięknej i szlachetnej tradycji w szkole oraz za pomoc w przygotowaniu koncertu. Dziękujemy także sponsorom i ofiarodawcom, między innymi p. Henryce Krzywonos – Strycharskiej za słodkości, którymi obdarowywano gości podczas koncertu, a przy okazji za sponsorowanie wyjazdu naszym dzieciom na zlot Mikołajów w Szymbarku i za paczki, które tam otrzymały nasze pociechy. Szczególne podziękowania składamy p. Magdalenie Wódczyńskiej – przedstawicielce Rady Rodziców, która wraz z p. Hanną Grzenkowską prowadziły licytację przepięknych fantów ofiarowanych przez rodziców, p. Waldemarowi Formeli za oprawę świetlną i dźwiękową koncertu, p. Tomaszowi Beyerowi za uwiecznienie koncertu na fotografiach oraz  wszystkim, którzy nie żałowali  grosza licytując fanty. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknej akcji dobroczynnej, przyjaciołom szkoły za ich obecność i wsparcie, między innymi: p. Danucie Rek – radnej sejmiku województwa pomorskiego, Edmundowi Kwidzińskiemu – komendantowi Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej,  ks. Piotrowi Krupińskiemu, p. Stanisławowi Markowskiemu -  przewodniczącemu Rady Rodziców, p. Urszuli i Janowi Gawin.
Dobra organizacja, niepowtarzalna atmosfera, hojność gości sprawiły, że zostanie spełniony zaplanowany cel. Czynienie dobra leży w naszej naturze i to udowodniliśmy podczas XII Koncertu Charytatywnego, bo nie trzeba być bogatym, by ofiarować coś małego, a jakże cennego dla drugiego człowieka – pamięć i cegiełkę dobroczynności. Podziękowania kierujemy do wszystkich nauczycieli. Dobro zawsze powraca!