{phocagallery view=category|categoryid=168|limitstart=0|limitcount=1|pluginlink=1}

Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby w październiku ogłosiło dla uczniów szkół podstawowych konkurs literacki "Tropem Srela". Zadaniem konkursowym było napisanie utworu literackiego – w dowolnej formie – którego bohaterem miał być kaszubski diabełek Srel. Dowolna forma literacka zawierać miała treść dotyczącą przygód niebieskiego stworka i jego życia. W sumie na konkurs, do dnia 19 listopada, wpłynęło 208 prac literackich, w tym 5 prac uczniów z Va uczących się języka kaszubskiego z naszej szkoły. Niezmiernie się cieszymy, że wśród laureatów konkursu znalazła się Natalia Grzenia, która napisała przepiękną baśń o mało znanym kaszubskim diabełku Srelu, który za dokuczanie dzieciom został surowo ukarany przez innego kaszubskiego ducha Bòrową Cotka.

6 grudnia laureaci konkursu przy przepysznym serniku i biszkopcie w miłej atmosferze mikołajkowej w siedzibie stowarzyszenia odebrali nagrody rzeczowe. Natalii gratulujemy i życzymy kolejnych literackich sukcesów!