{phocagallery view=category|categoryid=169|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Na tegoroczny IX Ogólnopolski Zjazdu Mikołajów w Szymbarku z całego kraju zjechało się około 3500 osób ubranych w czerwone stroje z białymi brodami, porożem reniferów i innymi atrybutami św. Mikołaja. Biletem wstępu na tę szaloną imprezę pełną atrakcji była mikołajowa czapka. Tak wyposażona grupa 40 uczniów z klas IIa, Va, Vb, Vc pod opieką nauczycieli i rodziców udała się na spotkanie z Mikołajami, Danutą Błażejczyk i śnieżynką Karoliną, które zabawiały uczestników koncertem wesołych piosenek oraz nauką kroków mikołajkowej samby. Przybyliśmy z prezentami, słodyczami i książkami, które złożyliśmy w skarbu św. Mikołaja, jako nasz dar dla polskich dzieci ze Wschodu. Tradycyjnie na pamiątkę zrobiono nam wspólne zdjęcie na tle "Domu do góry nogami". Niesamowite wrażenie zrobiły na nas lecące z nieba cukierki rozsypywane z helikoptera przez Mikołaja, który najwidoczniej zamienił tradycyjne renifery na konie mechaniczne. Mieliśmy możliwość zobaczyć najdłuższy stół świata zbudowany z jednej 36 – metrowej deski, jak również Dom Sybiraka, oryginalną syberyjską chatę z bali, lokomotywę i wagony, w jakich wieziono Polaków na Sybir. Obejrzeliśmy również bunkier – ziemiankę "Ptasia Wola", gdzie dowiedzieliśmy się działalności Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski". Co odważniejsi wzięli również udział w konkursach z przepisów ruchu drogowego przeprowadzanych przez mikołajkową policję, uwieńczony zdobyciem wielu nagród. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci dostały od św. Mikołaja paczki pełne smakołyków. Pełni wrażeń, nieco zziębnięci wróciliśmy do domu.