{phocagallery view=category|categoryid=165|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

30 listopada dzień pełen zabaw, wróżb, a w naszej świetlicy magia, czary, prawdziwe cuda... Nie! Prawdziwe eksperymenty naukowe! A to za sprawą Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. W piątek nasze Świetliczaki, obcowały z prawdziwa nauką. Młodzi ludzie, uczniowie z Projektu "Zdolni z Pomorza" należący do Młodzieżowego Ruchu Naukowego w Kartuzach w niezwykle ciekawy sposób dzielili się swoją wiedzą. Poprzez eksperymenty naukowe wyjaśnili zjawiska fizyczne i przyrodnicze. Dzieci mogły współuczestniczyć w eksperymentach.
Było to niezwykle pasjonujące dla wszystkich uczestników spotkania: dla uczniów, pań wychowawczyń i rodziców dzieci, którzy w tym czasie przyszli odebrać swoje pociechy, jednak zostawali by też obserwować tak świetną zabawę, a właściwie naukę. Było to niezwykle ciekawe przedsięwzięcie edukacyjne. Mamy nadzieję na dalszą współpracę. Dziękujemy opiekunom - p. Martynie Plicht oraz Gosi, Julii i Adrianowi.