{phocagallery view=category|categoryid=155|limitstart=0|limitcount=3|pluginlink=1}

W październiku i listopadzie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach poświęconych życiu i działalności Janusza Korczaka. Pierwsze informacje zdobywali w bibliotece szkolnej, gdzie mieli okazję wysłuchać życiorysu wielkiego pedagoga, obejrzeć wystawę książek przez niego i o nim napisanych, a także obejrzeć fragmenty filmu Andrzeja Wajdy pt. „Korczak".
Zdobytą wiedzę uczniowie klasy Va, IVa i IIIc mieli okazję wykorzystać podczas spotkań w Wypożyczalni dla Dzieci w Kartuzach. Poznali prawidła życia wg Korczaka i przygotowali materiały do konkursów ogłoszonych przez bibliotekę pod wspólnym hasłem: „Łatwiej jest czynić dobro, jeśli pomaga wielu". Rozstrzygnięcie trzech konkursów: plastycznego, wiedzy o Korczaku i literackiego odbędzie się podczas uroczystości podsumowania Roku Korczaka w Centrum Kultury „Kaszubski Dwór" 5 grudnia 2012 roku.