{phocagallery view=category|categoryid=154|limitstart=2|limitcount=5|pluginlink=1}

W dniu 10 listopada w szkole odbył się kolejny, już piętnasty Otwarty Integracyjny Turniej Szachowy „Siedmiu Gwiazd". Podczas otwarcia turnieju prezes UKS MAT serdecznie podziękował wszystkim, którzy przez piętnaście lat bezinteresownie angażowali przy organizacji zawodów. Podziękowania skierował również do samorządów gminy i powiatu. Podziękował Marszałkowi Województwa Pomorskiego za wieloletnie patronowanie organizowanym przez klub turniejom i fundowanie nagród. Szczególnie gorąco podziękował działaczom UKS MAT oraz nauczycielom SP Nr 2 za wieloletnią pracę na rzecz klubu: Mirosławie Kryszewskiej, Elżbiecie Pawłowskiej, Annie Bladowskiej, Wioletcie Stoltmann i Annie Bladowskiej oraz presonelowi technicznemu szkoły. Swoje podziękowania skierował również do sponsorów prywatnych, których pomoc finansowa głównie na zakup nagród zawsze uatrakcyjniała i podnosiła prestiż zawodów, podziękował: Przemysławowi Sosnowskiemu, Jackowi Wrońskiemu, Marianowi Lulkiewiczowi, Wojciechowi Grzenkowiczowi, Leszkowi Pykosz.
Następnie głos zabrali zaproszeni goście. Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego Danuta Rek pogratulowała w imieniu własnym oraz Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka Zarządowi UKS MAT oraz SP Nr 2 w Kartuzach ogranizowania przez piętnaście lat ogólnodostępnych turniejów o zasięgu międzywojewódzkim a nawet międzynarowodym, promujących szkołę, miasto i region w Polsce i za granicą. To ogromy sukces! Burmistrz Kartuz Mirosława Lehman życzyła wszystkim uczestnikom turnieju sukcesów w rozgrywanych partiach. Dyrektor szkoły Piotr Kloczkowski dokonał uroczystego otwarcia XV Otwartego Integracyjnego Turnieju Szachowego „Siedmiu Gwiazd", życząc zawodnikom samych zwycięstw.
Turniej zgromadził 69 uczestników z wielu miejscowości województwa pomorskiego. Rozgrywany był systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, po 15 minut na zawodnika.

WYNIKI:

3 miejsce Dera Tymon 5 pkt
4 miejsce Siłkowski Wiktor 5 pkt
5 miejsce Kardas Paweł 4.5 pkt

Dzięki hojności sponsorów zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Najmłodszym uczestnikiem turnieju był 5-letni Łukasz Hebel z Gdyni, natomiast najlepszym zawodnikiem Klubu UKS „Mat" Kartuzy okazał się Mieszko Ostrowski, który zajął drugie miejsce w swojej kategorii. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy wspaniałej postawy fair - play w trakcie trwania zawodów, poszanowania obowiązujących zasad i przepisów szachowych.