{phocagallery view=category|categoryid=146|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

25 października uczniowie klas 2 udali się do Multikina w Gdańsku na przedstawienie edukacyjne pt. „Brzechwolandia" przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacyjny im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Bohaterowie przedstawienia (lalka, pajacyk, niedźwiadek, komputerek, Krzyś, Kasia) przenieśli uczniów w kolorowy świat marzeń, pełen radości i muzyki - Brzechwolandię. Przypomnieli o często zapomnianych zasadach dobrego zachowania w domu, w szkole, na podwórku. Utrwalili pojęcia związane z teatrem, przypomnieli czym zajmuje się reżyser, scenograf, co to jest scenariusz, kostium. Nauczyli wesołej rymowanki „W Brzecholandii". Była to też okazja poznania wspaniałych, niekiedy już zapomnianych wierszy Jana Brzechwy „Leń" , „Samochwała", „Skarżypyta", „Znaki przestankowe" , „Atrament", to tylko niektóre z bogatego repertuaru wierszy dla dzieci tego poety, które mimo upływu lat wcale się nie starzeją.