{phocagallery view=category|categoryid=145|limitstart=0|limitcount=1|pluginlink=1}

Na przełomie września i października 2012 roku uczniowie klas trzecich i czwartych oraz uczniowie klasy VIb wzięli udział w konkursie Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej "Język to Podstawa. Ucz się Języków". Celem tego konkursu było dotarcie do jak największej grupy młodych osób i przekonanie ich, że znajomość języków obcych jest niezbędna do funkcjonowania we współczesnym świecie. Uczniowie wzięli udział w lekcjach języka angielskiego przeprowadzonych przez p. Weronikę Turk według scenariusza przygotowanego przez organizatorów konkursu (Klasy III "Finding Nemo"; klasy IV i VI "British Life"). Następnie 38 uczniów zarejestrowało się na stronie internetowej kampanii i rozwiązywało quizy dotyczące danej lekcji oraz sprawdzające znajomość geografii i kultury Wysp Brytyjskich. Ostatnim etapem konkursu było wymyślenie hasła promującego naukę języków obcych. Ostatecznie uczniowie naszej szkoły zdobyli łącznie największą liczbę punktów spośród kartuskich szkół biorących udział w konkursie. Spośród haseł zgłoszonych do konkursu przez naszych uczniów wyróżniliśmy następujące:
„Nauka języków to podstawa, poznanie krajów i fajna zabawa.
To przygód moc więc ucz się dzień i noc!"
Nikola Zwara (klasa IIIa)

„Chcesz zapoznać ludzi nowych?
Chcesz wakacji odlotowych?
Do Egiptu, Ameryki, trzeba znać obce języki!"
Nikola Zaborowska (klasa IIIc)

„Ucz się angielskiego, a będziesz na świecie dla wszystkich kolegą"
Igor Karcz (klasa IVb)

„Języków obcych się ucz, bo to do wielkiego świata klucz!"
Korneliusz Kerschnik (klasa IVa)

„Nauka języków – wspaniała sprawa!
I nie nuda, lecz zabawa.
Bijcie brawa, bo język to podstawa!"
Teresa Kowalewska (klasa VIb)