{phocagallery view=category|categoryid=142|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Z takim przesłaniem 18 października Czerwony Kapturek, Królowa Śniegu, Kopciuszek, dziewczynka z zapałkami, Pinokio, książę i wiele innych baśniowych postaci z kółka teatralnego "Teatromani" poszło do kartuskich przedszkoli, by czytać młodszym kolegom znane i lubiane baśnie Andersena, braci Grimm. Czytanie wzbudziło wśród przedszkolaków dużo emocji. Było zdziwienie, zadowolenie, a także strach na widok Bestii z baśni "Piękna i Bestia". Maluszki wykazały się dużą wiedzą ze znajomości baśni. Zostały nagrodzone przez baśniowe postacie słodkimi pysznościami. Również "starsze dzieci" nie mogły narzekać na to, że nikt im nie czyta, ponieważ zawędrowaliśmy także ze swoją misją do Redakcji "Dziennika Bałtyckiego" i tam przeczytaliśmy pracującym dziennikarzom fragmenty baśni. A jakże, konkurs też się odbył. Posypały się również nagrody dla "starszaków". Mamy nadzieję, że chociaż w minimalnym stopniu przyczyniliśmy się do poprawy czytelnictwa, zarówno wśród najmłodszych, jak i tych troszkę starszych.