{phocagallery view=category|categoryid=140|limitstart=2|limitcount=5|pluginlink=1}

Jak nakazuje nasz szkolny zwyczaj w Dzień Nauczyciela uczniowie są gospodarzami i współorganizatorami wszelkich wydarzeń. Zaczęło się od przekazania przez dyrektora klucza do naszej szkoły. Odebrała go przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Agata Goitowska. Zaopatrzona w tak niebagatelny rekwizyt, poprowadziła uczniów w atmosferę twórczej zabawy. Na korytarzach można było spotkać uczniów poprzebieranych za pracowników szkoły. Doskonale poradzili sobie z utrzymaniem dyscypliny i prowadzeniem lekcji, jednak największym wyzwaniem okazało się pokonanie korytarza „na wysokich obcasach". O godzinie 11:00 rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klas III pod kierunkiem nauczycielek: Joanny Bemowskiej, Anny Bladowskiej, Joanny Jereczek. z humorem przedstawili trudy pracy nauczycielskiej. W wesoły, wręcz kabaretowy sposób, młodzi aktorzy pokazali zwykłe życie szkoły. Każdy z występujących uczniów starał się zagrać powierzoną mu rolę jak najlepiej. Czas umilały piosenki oraz układy taneczne. Po części artystycznej głos zabrała p. Elżbieta Reiter, która przekazała życzenia od władz miasta.
W Dniu Edukacji Narodowej w szczególny sposób wyróżnieni zostali nauczyciele i pracownicy, którzy w tym roku otrzymali nagrody za swoją pracę. Nagrody jubileuszowe odebrali: p. Anna Bladowska, p. Gabriela Jankowska, p. Danuta Milewczyk, p. Ewa Litwin oraz p. Gerard Roszkowski. Z kolei p. Piotr Kloczkowski wręczył nagrody dyrektora: p. Dorocie Frenkiel, p. Wiolecie Stoltmann, p. Krystynie Stankowskiej, p. Marcinowi Adamczyk, p. Dorocie Konkel, p. Grażynie Mierskiej, p. Ewie Reglińskiej oraz p. Andrzejowi Karczewskiemu.
Na spotkaniu z wychowawcami w klasach, uczniowie dziękowali nauczycielom za wysiłek włożony w ich edukację.