{phocagallery view=category|categoryid=137|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Dnia 21 września grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w konferencji "Nowe spojrzenie na ochronę Pojezierza Kaszubskiego – budowanie partnerstwa", która odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym z inicjatywy Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach. Celem spotkania było dokonanie analizy stanu jezior kaszubskich. Pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego Wydziału Geografii i Oceanografii dr Dorota Burska, dr Justyna Kobos przybliżyły zagadnienia związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz wyjaśniły przyczyny dużych zakwitów sinic w Jeziorach Kaszubskich. Dr Barbara Wojtasik z Wydziału Biologii UG przedstawiła referat Odpowiedź meiobentosu na lokalne zmiany warunków środowiskowych. W konferencji wzięły udział również władze starostwa p. Janina Kwiecień i gminy p. Mirosława Lehman oraz liczni przedstawiciele szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu kartuskiego. Wszyscy uczestnicy zastanawiali się w jaki sposób reaktywować szkolne projekty ekologiczne, opracować szkolne strategie badawcze i informacyjne jak również w jaki sposób można uzyskać wsparcie dla szkolnych projektów od Lokalnej Grupy Rybackiej.