{phocagallery view=category|categoryid=139|limitstart=0|limitcount=5|pluginlink=1}

Czytelnictwo w Polsce ma się źle, aby zachęcić do czytania książek, uczniowie z kółka teatralnego "Teatromani" postanowili szerzyć wśród najmłodszej grupy koleżanek i kolegów czytanie i zamiłowanie do książek. W tym, celu przygotowali fragmenty znanych i mniej znanych baśni. Aby uatrakcyjnić czytanie, przebrali się za postacie baśniowe. Nie zabrakło: Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Jasia, Dziewczynki z zapałkami, a nawet Królowej Śniegu i Królewicza. Dzieci się świetnie bawiły i okazały ogromne zainteresowanie. To nie wszystko. Młodzi "aktorzy" edukowali maluchy poprze pytania ze znajomości baśni i ich autorów. Szczęściarze, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania otrzymywali słodki upominek od Czerwonego Kapturka. "Teatromani" także będą chcieli zachęcić swoich rówieśników do czytania, ale będzie to już inny gatunek książki. Przecież czytać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. Zatem czytajcie!